Pirmdiena,  18. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Aleksandrs, Doloresa
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Erasmus+ projekta dienasgrāmata – 4 – 2018.gada maijs - oktobris

  1. novembris 2018, 21:44 2018 drukāt
  Erasmus+ , Pamatdarbības Nr.2 (KA2) Stratēģiskās skolu partnerības projektā “Analizējam morālās vērtības filmās un rīkojamies”, (“Analysing Moral Values in Films and Acting out”) projekta Nr. 2017-1-IT02-KA219-036472_4. Atskaite:
  Maijs
  * prezentācijas gatavošana par Rumānijas mācīšanas un mācīšanās mobilitāti un prezentēšana skolā visiem skolas biedriem un skolotājiem.
  * mācību darbnīcas organizēšana 5.-9.klases skolēniem par filmām un filmēšanu
  * aptaujas anketu par LTTA C2 mobilitāti Rumānijā rezultātu analizēšana.
  Jūnijs
  * sistemātiska sarakste ar partnervalstīm e-pastā un WhatsApp grupās par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem;
  * darba grupa izstrādā vispārēju C3 mobilitātes plānu piecām dienām;
  * informācijas par projekta norisi ievietošana masu medijos – Draugiem.lv, Saldus mājas lapā, skola mājas lapā.
  Augusts
  * C3 mobilitātes sagatavošanas darbi.
  Septembris
  * C3 mobilitātes sagatavošanas darbi.
  * pieteikšanās jaunajai mobilitātei Latvijā izsludināšana un jauno projekta dalībnieku atlase.
  * “Kino klubiņa” organizēšana Kursīšu pamatskolā kopā ar 35 dalībniekiem no Striķu sākumskolas, Pampāļu pamatskolas, Kalnu vidusskolas.
  Oktobris
  C3 mobilitātes norise Latvijā, Saldus novada pašvaldības Kursīšu pamatskolā
  1.diena
  * sagaidīšanas koncerts; iepazīšanās ar skolu; ledus laušanas aktivitātes; radošās darbnīcas skolā;
  * mācību darbnīca par filmu veidošanas galvenajām daļām, filmēšanu, aktieru atlasi, kastings
  * mācību darbnīca par filmu tehniskajiem elementiem – gaismu, skaņu, fokusu, kompozīciju.
  2.diena
  * došanās uz Latvijas kino pilsētiņu “Cinevillu”. Piedalīšanās dažādās ar filmēšanu saistītās aktivitātēs;
  * mācību darbnīca par filmu koriģēšanu, uzlabošanu; filmu apstrādes programmu lietošanu; Rumānijā nofilmētā un daļēji apstrādātā materiāla demonstrēšana
  * došanās uz Brocēniem, Latvijas grupas scenārija filmēšana, Saldus apskate.
  3.diena
  * došanās uz Ventspili, Livonijas pils apskate ar gidu, vizīte Pārventas bibliotēkā;
  * Turcijas un Grieķijas starptautisko komandu scenāriju filmēšana;
  * Kuldīgas iepazīšana.
  4.diena
  * Jaņa Rozntāla Saldus vēstures un mākslas muzeja iepazīšana; radošās darbnīcas muzejā;
  * radošā aktivitāte Saldus mūzikas un mākslas skolā – iepirkuma maisiņu apgleznošana piesārņojuma samazināšanai, kā vienas no morālās vērtības iedzīvināšana ikdienā;
  * rumāņu starptautiskās komandas scenārija filmēšana.
  * atvadu vakars Kursīšos; sertifikātu saņemšana;
  5.diena
  * došanās uz Rīgu; Rīgas iepazīšana;
  * nofilmētā materiāla demonstrēšana Lido centra telpā.
  * skolotāji izvērtēja nedēļas darbu un vienojās par turpmāko darbību;
  * skolēni aizpildīja aptaujas anketas par LTTA C3;
  * sirsnīgas atvadas un došanās mājās.
   
  Skolēnu pārdomas par mācību mobilitāti Latvijā:
  Nedēļā no 15.oktobra līdz 19.oktobrim Latvijā, precīzāk, Kursīšu pamatskolā viesojās Erasmus+ dalībnieki no četrām dažādām valstīm. Un pieciem Kursīšu pamatskolas skolēniem bija iespēja piedalīties. Gūt pieredzi, papildināt valodas zināšanas un iegūt jaunus draugus no citām valstīm.
  Nedēļa norisinājās ļoti labi ar dažādām aktivitātēm, nedaudz pabraukājām pa Latviju. Ir daudz piedzīvojumu un, protams, arī jaunu draugu no kuriem beigās bija grūti atvadīties. Guvām pieredzi, kā ir draudzēties ar citu valstu cilvēkiem, kad sadraudzējāmies, tad viens otram iemācījām dažus vārdus, vai pat teikumus savā valodā. Kā arī angļu valodā, ja kādu vārdu nezinājām, tad to tagad zināsim.
  Ļoti patika, ka visi cilvēki bija ļoti draudzīgi, runājāmies, smējāmies un pajokojām. Nedēļa bija izdevusies, arī es uzzināju ko jaunu par Latviju un Kursīšu pamatskolu. Visi ciemiņi kuriem pajautājām, vai viņiem patika Latvija un Kursīšu pamatskola, atbildēja :”jā”.
  Iesaku arī pārējiem Kursīšu pamatskolas skolēniem izmēģināt šo iespēju un gūt pieredzi, un sadraudzēties. Koncertā, protams, bija satraukums, bet pēc koncerta bija patīkamas un pozitīvas emocijas. Kā nu mums gāja sarunās, nebija jau pašas labākās un neviens tur nemācēja perfekti angļu valodu, bet centāmies izskaidrot, saprast un tā nu mēs to paveicām.
  Ļoti lielu paldies saku, par šo iespēju piedalīties un gūt pieredzi. Esmu sajūsmā un tikai ar pozitīvām emocijām. Ar nepacietību gaidu braucienu uz Itāliju, un ceru, ka arī man būs iespēja tikt šajā braucienā.
  Alise
  Es šajā nedēļā piedalījos, jo vēlējos satikt Rumānijā iegūtos draugus un varbūt pat iegūt jaunus. Visa nedēļa kopumā ritēja ļoti labi un varēja redzēt, ka viss ir pārdomāts un ļoti labi izplānots. Patika tas, ka pirmajā dienā mēs bijām jauktās grupās, jo tas palīdzēja komunicēt ar pārējiem visu atlikušo nedēļu. Patika tas, ka bija interesantas aktivitātes tiem, kuri nefilmēja filmu. Un tad, kad vakarā mums bija jāfilmē latviešu filma, režisors Āris ļoti saprotoši paskaidroja, kas jādara un tas palīdzēja ātri uzfilmēt mūsu scenāriju. Man patika arī tas, ka trešdien visi varēja piedalīties filmā, kuru filmēja Turcijas radošā grupa. Ļoti patika aktivitātes Saldus Mūzikas un Mākslas skolā. Un visā nedēļā kopā bija garšīgas pusdienas.
  Loreta
  Man patika tas, ka es varēju satikties ar savu draudzeni. Man nepatika, ka nesekoja dienas plānam. Es piedalījos, jo vajadzēja bērnus. Es ieteiktu citiem, lai piedalās šajā projektā, jo ir interesanti.
  Linda
  Projektā piedalījos, jo man iedrošināja angļu valodas skolotāja. Runājot ar citu valstu bērniem, varēju padziļināt angļu valodas zināšanas. Un tas manuprāt palīdzēs man, labāk nolikt angļu valodas eksāmenu. Vislabāk man patika filmēt filmas. Bija interesanti gan Cinevillā, gan Ventspilī, Kuldīgā. Arī interesanti bija Brocēnu skatu tornī. Bija jauki būt kopā ar citu valstu bērniem, un iegūt jaunus draugus. Patika noslēguma pasākums Kursīšos. Un jauki bija, ka vārējām viņus pavadīt uz mājām. Citiem, iesaku piedalīties šādā projektā, jo var daudz ko jaunu iegūt un redzēt, piedzīvot. Redzēt citas valstis un, protams, dzirdēt valodas, sadarboties grupās un kontaktēties ar citiem.
  Didzis
  Ir noslēgusies, un aizvadīta mobilitāte Latvijā. Šajā Latvijas mobilitātē, mēs jauki sagaidījām mūsu ciemiņus, izrādījām viņiem mūsu skolu utt., īsi sakot viss bija izcili. Šajā mobilitātē mēs atkārtojām par filmas veidošanu, kā arī daži uzzināja kaut ko jaunu par filmu veidošanu. Kā jau parasti mums bija jāfilmē filma, un visi bija perfekti aktieri, visiem ļoti labi viss sanāca un izdevās. Šīs nedēļas laikā visi bija priecīgi, jo varēja atkal satikt savus ārzemju draugus un atkal pabūt ar viņiem kopā, visiem bija prieks acīs, jo iepazina jaunas vietas, iepazina jaunus draugus, jaunas skolas utt.
        Paldies sk. Irēna un sk. Elīna par jūsu sniegto darbu, jo nebūtu jūs, mums nebūtu tādas iespējas piedalīties Erasmus+ projektā, paldies, un tiekamies Itālijā.
  Edvīns
  Tā kā mēs esam dažādi, tad arī viedokļi nav vienādi.
  Ir paveikts liels un atbildīgs darbs. Mēs esam radoša un talantīga tauta. Kad apvienojamies, varam paveikt daudz un labā kvalitātē.
  Paldies projekta bērniem un vecākiem, un visiem iesaistītajiem cilvēkiem par sadarbību un atbalstu!
  Projekta vadītāja Irēna Lagūna.
  < Novembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: