Pirmdiena,  18. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Aleksandrs, Doloresa
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Erasmus+ projekta dienasgrāmata – 3 – 2018.gada marts - jūnijs

  12. jūnijs 2018, 17:27 2018 drukāt
  Erasmus+ pamatdarbības Nr.2 (KA2) Stratēģiskās skolu partnerības projektā “Analizējam morālās vērtības filmās un rīkojamies” (“Analysing Moral Values in Films and Acting out”) projekta Nr. 2017-1-IT02-KA219-036472_4 dienasgrāmata.
  Marts-jūnijs – sistemātiska sarakste ar partnervalstīm e-pastā un WhatsApp grupās par dažādiem organizatoriskiem jautājumiem;
  Marts
  Aptaujas anketu par LTTA C1 mobilitāti Grieķijā rezultātu analizēšana.
  Pieteikšanās jaunajai mobilitātei Rumānijā izsludināšana un jauno projekta dalībnieku atlase.
  Aprīlis
  Prezentācijas gatavošana par Grieķijas mācīšanas un mācīšanās mobilitāti un prezentēšana skolā visiem skolas biedriem un skolotājiem.
  Informācijas par projekta norisi ievietošana masu medijos – Draugiem.lv, Saldus mājas lapā, skola mājas lapā.
  Filmu scenāriju izveidošana, to atlase, balstoties uz izstrādātajām filmu idejām.
  Maijs
  Piedalīšanās mācīšanas un mācīšanās mobilitātē LTTA C2 Rumānijā, Pitesti, Scoala gimnazia Ion Minulescu 14.-18.maijam, kas bija rūpīgi un profesionāli izplānota: FOTOGALERIJA
  1.diena – sagaidīšanas koncerts, iepazīšanās ar skolu; iedrošinoša sapazīšanās aktivitāte, iepazīšanās ar Pitesti pilsētu, valstu tautas deju dancošana. Mācību darbnīca par filmu veidošanu, filmēšanu, aktieru atlasi, kastings. Viedokļu apmaiņa par scenāriju filmēšanu soli pa solim.
  2.diena – Golesti muzeja apskate. Darbs mācīšanās darbnīcā – multikulturālās grupās skolēni apsprieda filmu scenārija veidošanu un uzlabošanas iespējas. Turcijas un Grieķijas komandu scenāriju filmēšana.
  3.diena – Bran pilss muzeja ekspozīcijas iepazīšana. Itālijas grupas scenārija filmēšana.
   4.diena – Latvijas un Rumānijas komandu scenāriju filmēšana, mācīšanās darbnīca – nofilmētā materiāla prezentēšana, fleshmob dance pilsētas centrā, atvadu vakars Pitesti, sertifikātu saņemšana.
  5.diena – Ekskursija uz Rumānijas ievērojamām vietām, skolotāji izvērtēja nedēļas darbu un vienojās par turpmāko darbību, skolēni aizpildīja aptaujas anketas par LTTA C2.
  Tā kā ceļš līdz Rumānijai ir tāls, tad Latvijas projekta grupa izvēlējās turp doties nakšņojot Bergamo un Londonā, kas ļāva iepazīt un izbaudīt vēl divas skaistas, vēsturiskas pilsētas.
   
  Skolēnu pārdomas par mācību mobilitāti Rumānijā:
  Pirms kāda laika mēs piedalījāmies mobilitātē Rumānijā, kur mums deva iespēju piedalīties filmas filmēšanā. Šī mobilitāte deva daudz zināšanas par filmu filmēšanu un lika saprast, ka nav viegli filmēt filmas, jo katra sīkākā detaļa ir svarīga, ka vajag censties līdz pēdējam un nenolaist rokas pie pirmā mēģinājuma, jo tā mums bija ar filmēšanu. Šis man bija, kas jauns, jo nekad vēl iepriekš nebiju piedalījies filmā kā aktieris un par šo es saku lielu paldies mūsu skolas direktorei, angļu valodas skolotājam un arī projektam Erasmus+. P.S. ar nepacietību gaidīšu, kad brauks projekta partneri viesoties pie mums. (Edvīns)
  Tā kā es biju arī mobilitātes braucienā uz Grieķiju es varu abas mobilitātes salīdzināt. No abiem mobilitātes braucieniem man tomēr labāk patika Grieķijā, nekā Rumānijā. Varbūt tas ir tāpēc, ka Grieķijā bija mana pirmā reize, jo ārpus Latvijas es nebiju bijusi vēl. Turpretim, mobilitāte Rumānijā man bija otrā reize. Es nesaku, ka Rumānijā nebija interesanti, vienkārši, kamēr citas valstis filmēja savas filmas, pārējiem bija jāatrod nodarbe ko darīt. Turpretī Grieķijā visu laiku bija ko darīt un man likās, ka Grieķijā, katras valsts bērni bija draudzīgāki, varbūt tas arī bija atkarīgs no mums. Rumānijas mobilitātē bija labi satikt arī pazīstamus draugus un iepazīt jaunus cilvēkus. Man bija daudz vieglāk iejusties vidē, jo apkārt bija cilvēki, kuriem nedaudz uzticējos. Šoreiz mēs arī iedraudzējāmies ar turku meitenēm un man patika, ka viņas pēdējā vakarā mūs uzaicināja uz tusiņu, žēl ka nevarējām uzkavēties ilgāk.
  Runājot par projektu mērķi, man arī tomēr patika labāk Grieķijā, kur bērniem bija vairāk jāstrādā un jāsadarbojas ar citu valstu bērniem, kur mēs varējām saprast morālās vērtības, dzirdēt citu bērnu stāstus. Turpretī Grieķijā katra valsts filmēja savu filmu un tajā piedalījās tikai pāris citu valstu bērni - aktieri.
  Abās valstīs bija brīnišķīgas vietas uz kurām mūs veda, bet Rumānijā bija lielāks aizsprosts, nekā Grieķijā un no aizsprosta pavērās ļoti iespaidīgs skats. Abās valstīs ir masīvas kalnu grēdas. Sāku domāt, kādus kalnus mēs varam parādīt??? Abu valstu pilsētiņas, kur mēs dzīvojām, bija ļoti skaistas.
  Ceru, ka draudzības no abu mobilitāšu braucieniem saglabāsies un pieredze, ko ieguvu izmantošu dzīvē, jo ko var zināt, varbūt kaut kas man no šī visa noderēs. Kad zudīs man mūza, atcerēšos par iespaidīgajiem zīmējumiem Rumānijas skolā, ko bija zīmējuši bērni no 8-11 gadiem, kā arī par satriecošo dziedāšanu un jautrajām deju kustībām. 
  Rumānijai viens plus par to, ka bija izdomājuši interesantus deju soļus, kas bija līdzīgi Grieķijas mobilitātes katras valsts dejai, un par to, ka atrada laiku mums to iemācīt. (Arta)
  Man patika brauciens uz Rumāniju, jo varēja iepazīt cilvēkus un uzklausīt to pieredzi par filmu filmēšanu. Man patika tas, ka režisors Āris visu izskaidroja saprotami pat tad, ja neviens angļu valodu nesaprot perfekti! Patika arī tas brīdis, kad režisors Āris stāstīja par filmu filmēšanu, jo tad es sapratu, ka tas viss ir nopietni un ka tagad vairs nevar atteikties.
  Pirmajā dienā patika jaukā sagaidīšana, un bērniem, kuri dziedāja bija ļoti skaistas balsis. Patika vērot kā savu filmas daļu filmē turki, jo tādā veidā varēju gūt pieredzi. Visvairāk man patika dejot visu valstu tradicionālās dejas. (Loreta)
  Šoreiz Rumānijā, man patika tik pat labi, cik Grieķijā, jo bija daudz skaistu vietu un pilsētu. Šoreiz varējām vairāk izpausties, jo bija jāfilmē sava aina filmai, kuru veidojām.
  Mūsu starts bija Itālijā, kur pirmajā dienā ielidojām un pavadījām nakti, lai nākamajā rītā dotos uz Rumāniju, kur mūs sagaidīja buss. Šoferis mums parādīja dažas nozīmīgas Bukarestes vietas. Pēc tam devāmies uz Pitesti, kur sākās projekta norise. Pirmajā dienā mūs ļoti skaisti sagaidīja, izrādīja skolu. Otrajā dienā devāmies uz vienu no lielākajiem Rumānijas brīvdabas muzejiem, kur turku un grieķu komandas uzsāka savu ainu filmēšanu. Tikmēr mēs varējām darīt, ko gribam - spēlēt futbolu, dejot, pastaigāties, vērot kā filmē filmu. Trešajā dienā devāmies uz vienu no Drakulas pilīm, kura bija skaista un liela. Mājupceļā piestājām, lai uzfilmētu itāļu filmas ainas, kur arī piedalījās Edvīns. Mūsu kārta bija ceturtdien, kuru filmējām skolas telpās. Mūsu filmas daļa bija visapjomīgākā, kuru uzfilmējām pāris stundu laikā. Tās pašas dienas vakarā notika noslēguma pasākums, kurā mūs apbalvoja ar sertifikātiem tāpat kā Grieķijā. Pēdējā dienā notika dejošana pilsētas centrā un to varēja arī redzēt Rumānijas televīzijā. Vakarā mēs atvadījāmies no draugiem un skolotājiem un jau 3:00 no rīta devāmies uz lidostu, lai lidotu uz Londonu, kur pavadījām veselu dienu aplūkojot pilsētu un izbaudot skatus. Svētdien pa dienu jau bijām mājās.
  Šī mobilitāte likās interesanta, jo varējām izpausties un parādīt, kādi esam. Satiku draugus un ieguvu jaunus. Iemācījos pāris lietas filmu industrijā un galu galā pavadīju labu laiku. (Jānis)
  Brauciens uz Rumāniju ''Erasmus +'' projekta ietvaros bija lieliska iespēja iepazīt citu valstu kultūru, tās iedzīvotājus, tradicionālos ēdienus, tūrisma objektus. Šajā pieredzes braucienā es ieguvu jaunus draugus. Bija interesanti paklausīties rumāņu valodu, kaut gan neko no tās nesapratu. Šī projekta ietvaros papildināju savas zināšanas filmu veidošanā, kas man noderēs arī turpmākajā dzīvē, jo pati labprāt taisu youtube video. (Linda)
   
  Lai nu kas mums katram patika, vai nepatika kādā brīdī, piedalīšanās projekta aktivitātēs ir liels izaicinājums katram – tā ir savu spēju robežu pārbaude un to paplašināšana, tā ir iespēja mācīties pieņemt lietas tādas kādas tās ir, padarot savu būtību brīvāku no stereotipiem un aizspriedumiem. Galu galā tā ir pieredze, kas nav iegūstama ikdienas rutīnā, kas ne katram tiek dota, bet katrs var gribēt un censties tādu iegūt. Paldies projekta bērniem un vecākiem par sadarbību un atbalstu!
  Projekta vadītāja Irēna Lagūna.
  < Novembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS



  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: