Svētdiena,  15. decembris,  2019
 
Vārda dienas:   Hanna, Jana, Johanna
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Projekta dienasgrāmata – 5 (2018.gada oktobris – 2019.gada aprīlis)

  25. aprīlis 2019, 21:25 2019 drukāt
  Erasmus + pamatdarbības Nr.2 (KA2) Stratēģiskās skolu partnerības projektā “Analizējam morālās vērtības filmās un rīkojamies”, (“Analysing Moral Values in Films and Acting out”) projekta Nr. 2017-1-IT02-KA219-036472_4 atskaite.
  Oktobris - Aptaujas anketu par LTTA C3 mobilitāti Latvijā rezultātu analizēšana.
  Novembris - Aktīva darbošanās Kino klubiņā – mācību nodarbība - scenārija pilnveidošana un kopīgas (visu iesaistīto partneru skolu) filmas filmēšanai. Starptautiskā bērnu un jauniešu filmu festivāla “2 ANNAS” apmeklēšana Rīgā un filmu vērtēšana, kopā ar Saldus novada pašvaldības Pampāļu pamatskolu.
  Decembris - Aktīva darbošanās Kino klubiņā – mācību nodarbība - kopīgas (visu iesaistīto partneru skolu) filmas filmēšana. Iesaistīto  skolu filmu scenārija apspriešana. Katrai skolai ir jāuzfilmē sava filma līdz nākošajai nodarbībai.
  Janvāris – Aktīva gatavošanās mobilitātes braucienam.
  Februāris – Skolas filmas par morālajām vērtībām filmēšana Kino klubiņa darbības ietvaros.
  Marts - Prezentācijas Latvijas daļas gatavošana Itālijas mobilitātei C4 par Projekta mērķiem – tiešajiem un netiešajiem.
  Aprīlis - C4 mobilitātes norise Instituto Comprensivo 1, Chieti pilsētā, Itālijā.
              1.diena – Sagaidīšanas koncerts; Iepazīšanās ar skolu; ledus laušanas aktivitātes; radošās darbnīcas skolā; Mācību darbnīca par filmu tehniskajiem elementiem – gaismu, skaņu, fokusu, kompozīciju.
              2.diena – Chieti ievērojamu vietu apskate – arheoloģijas muzejs, Romas termālās pirtis; Mācību darbnīca par filmu koriģēšanu, uzlabošanu; filmu apstrādes programmu lietošanu; Kino forums skolā – koncerts, prezentācija par projektu, uzfilmēto filmu demonstrēšana mums, visiem partneriem, vecākiem un viesiem; Viesu skolēnu ciemošanās itāļu ģimenēs.
              3.diena - Vēstures muzeja apmeklējums un radošā darbnīca, kur skolēni veidoja savu mozaīkas fragmentu; Sportiskas aktivitātes skolēniem, kas bija patīkama atslodze; Ciemošanās itāļu ģimenēs.
  4.diena – Došanās uz Peskaru, Trabakko zvejas iekārtas apmeklējums, kur kārtējo reizi varēja pārliecināties par senču gudrību un mūsdienu dabas piesārņojuma sekām; Atvadu pasākums ar seno tautas tērpu un deju iepazīšanu, sertifikātu izsniegšanu, dejošanu.
  5.diena – Došanās uz Romu, Kolizeja, Vatikāna, pilsētas apskate. Skolotāji izvērtēja nedēļas darbu un vienojās par turpmāko darbību; skolēni aizpildīja aptaujas anketas par LTTA C4; sirsnīgas atvadas un došanās mājās.
  FOTOGALERIJA
   
  Skolēnu pārdomas par mācību mobilitāti Itālijā:
  Šāda pieredze un iespēja Kursīšu pamatskolas skolēniem, manuprāt, bija iespaidīga. Guvām jaunas zināšanas (kino pasaulē, par kultūrām, valstu iepazīšanu) un jaunus draugus.
  Nedēļu pavadījām labi, daudz jaunu uzzinot, apskatot un izmēģinot. Bija ļoti skaistas viesnīcas un skaisti skati no viesnīcām. Staigājām pa pilsētām Chieti un Romu apskatījām skolu, parku, Kolizeju, baznīcas, muzejus un vēl daudz ko citu. Viss bija ļoti skaisti un atšķirīgi no Latvijas. Kā arī apciemojām zvejniecības vietu un netālu no tā bija restorāns, kurā ēdiens sastāvēja no jūras veltēm. Es izvēlējos arī ēdienu, kurš man īpaši “negāja pie sirds”.
  Tā kā filmas bija uzfilmētas iepriekšējos braucienos un mēs bijām apguvuši režisora, operatora un aktiera darbu, tad nu vēl bija palikusi montēšana. Tāpēc katru dienu mums bija semināri, kurā mūsu vadītājs, mācīja montēt filmas (kā ievietot kadrus, kā pievienot mūziku, vai noņemt skaņu, kā pievienot efektus, kā palēnināt un vēl daudz ko citu mācīja, un stāstīja).
  Satikām jau iepriekš iegūtos draugus un iepazināmies ar vēl daudz jauniem, atsaucīgiem cilvēkiem. Samainījāmies ar telefonu numuriem, Instagram kontiem un Snapchat kontiem. Draudzīgie un atsaucīgie itāļi staigāja līdzi un izrādīja un pastāstīja par savu pilsētu. Kā arī vakaros apciemojot ģimenes mūs laipni, mīļi pieņēma un pavadīja laiku ar mums.
  Ļoti ceru, ka nezaudēšu kontaktus ar ārzemju draugiem un mēs apciemosim viens otru. Esmu ļoti priecīga par šo pieredzes bagāto braucienu un projektu.
  Alise Geistere
  Es Erasmus projektā piedalījos divos braucienos Itālijā un Latvijā. Man Latvijā patika, jo iekļāvās visos uzdevumos un laikos. Papētīju vairāk Latviju un sadraudzējos ar jauniem draugiem. Itālijā es satiku vecos draugus ar kuriem iepazinos Latvijā. Itālijas braucienā iepazinos ar jauniem draugiem. Itālijā man patika viņu skola, visi apskatāmie objekti. Man nepatika, ka viņi laiku kavēja. Apskatīju vairāk pasauli. Es ļoti gribēju tikt uz Itālijas braucienu, un tiku. Visu šo nedēļu Itālijā pavadījām jautri, man patika un es ceru ka citiem arī patika!
  Didzis Griķis
  Pirmdiena man šķita ļoti interesanti un jautra, jo varējām satikt iepriekš iegūtos drugus. Tad mēs devāmies uz skolu, kur mums notika workshop. Man ļoti patika, jo es gribēju uzzināt kā apstrādā filmas un padara tās labākas, un Āris mums to parādīja.
  Otrdien mēs devāmies uz “Roman termal baths”, kur mums pastāstīja par to kā senos laikos ieguva silto ūdeni. Tad mēs atkal devāmies uz skolu, kur mēs vēl devām pēdējos uzlabojumus mūsu filmētajās filmās. Vakarā mēs prezentējām mūsu filmas skolas zālē pārējiem skolēniem un viņu vecākiem. Pēc prezentācijas mūs sagaidīja pārsteigums, mums bija iespēja doties ēst vakariņas Itāļu ģimenēs un uzzināt kā vakarus pavada Itālijā.
  Trešdien mēs atkal devāmies uz skolu, kur mums iemācīja itāļu tradicionālo deju. Tad mēs devāmies uz muzeju, kur mums pastāstīja par mozaīkām, un mums bija iespēja arī pašiem pagatavot savu mozaīku. Pēc tam mēs atkal devāmies ēst vakariņas pie itāļu ģimenes.
  Ceturtdien mēs devāmies uz Peskaras pilsētu, kuru mēs varējām apskatīt. Tad mēs devāmies pie jūras, kur mums pastāstīja kā notiek zvejniecība. Pēc Peskaras pilsētas apskatīšanas mēs devāmies atpakaļ uz Chieti kur mums bija 1 stunda brīvā laika, lai sagatavotos atvadu ballītei. Vakarā mēs devāmies uz ballīti.
  Piektdien mēs devāmies uz vietu, kur notiek filmu filmēšana. Tur mums pastāstīja un parādīja kā notiek filmu filmēšana itālijā. Es pārliecinājos par to, ka viss, kas ir filmās, ne vienmēr ir reāls.. Tad mēs pastaigājām pa pilsētu, un tad bija laiks atvadīties arī no rumāņu, grieķu, itāļu un turku komandām.
  Šādos projektos ir vērts piedalīties, jo tas attīsta tavas angļu valodas prasmes, spēju runāt un būt komunikablam. Pateicoties šim projektam esmu iepazinusi grieķu, rumāņu, itāļu un turku tradīcijas un protams ieguvusi jaunus draugus.
  Loreta Kinča
  Mūsu mobilitāte Itālijā ir noslēgusies! Šajā Itālijas mobilitātē mēs arī noslēdzām mūsu Erasmus+ projektu. Šīs mobilitātes laikā mēs katrs varējām aizdomāties par to, cik daudz iespēju mums šis projekts bija sniedzis! Šis projekts deva mums ļoti daudz jaunus draugus, kā arī katram deva iespēju izbaudīt dzīvi no citas puses un iegūt jaunu dzīves pieredzi. Katrs projekta dalībnieks varēja izbaudīt dzīvi kaut uz īsu mirkli, kā īsts aktieris. Šo iespēju mums deva Aris, viņš katram projekta dalībniekam bija iemācījis par filmas veidošanu, un kā tas ir piedalīties filmas filmēšanā. Šī projekta laikā katram sejā bija smaids, jo katrs guva jaunus draugus un varēja aizceļot vēl uz viņam nebijušām valstīm, kā arī gūt mūžam neaizmirstamus mirkļus. Es pats šī projekta laikā pārvarēju daudz savas sliktās īpašības un pacēlos augstāk nekā biju iepriekš, guvu ļoti daudz jaunus draugus un daudz jaunas zināšanas par filmas veidošanu un filmēšanu! Pēc manām domām, šis ir labākais projekts kurā esmu piedalījies līdz šim!
  Edvīns Galans
  Man kā skolotājai bija priecīgi vērot skolēnus tajos brīžos, kad pārvarot savu nedrošību, viņi tika galā ar saviem uzdevumiem. Tā pārvēršot nevarēšanu varēšanā un iedrošinot cits citu. Paldies projekta grupai, bērniem un vecākiem par sadarbību un atbalstu!
  Projekta vadītāja Irēna Lagūna.
  Decembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: