Svētdiena,  15. decembris,  2019
 
Vārda dienas:   Hanna, Jana, Johanna
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Noslēdzies projekts “Aktīvi darbojamies - augam Latvijai”

  10. decembris 2018, 19:02 2018 drukāt
  Noslēdzies Saldus novada pašvaldības Izglītības pārvaldes 2018. gada izsludinātā projektu konkursā “Īstenojam ideju” atbalstītais Kursīšu pamatskolas PII projekts “Aktīvi darbojamies - augam Latvijai”.
  Projektā notikušas vairākas aktivitātes. Bijām ekskursijā uz ZS “Puteņi”, kur braucām ar zirgu, iepazināmies ar Lieldienu tradīcijām, rotaļām, pašiem bija iespēja cept maizītes uz ugunskura.
  Aktīvas darbošanās pēcpusdienā tika sakopta bērnudārza teritorija, izveidota “Sajūtu taka” un atpūtas soliņi ar galdiem. Par smago tehniku paldies U.Romanim, sarūpētajiem galdiem un krēsliem K.Slūtiņam, paldies arī tiem vecākiem un bērniem, kuri piedalījās talkā, kuriem ir svarīgi, lai ir sakopta vide. Saudzēsim to!
  Jūnijā notika sportiska pēcpusdiena “Es un mana ģimene”. Bērni pirms tam grupiņā uz gaismas galdu izspēlēja pasaku “Zaķis un ezis”. Pa bērnudārza teritoriju tika izveidoti pieci kontrolpunkti ar uzdevumiem, kurus veicot bija jāsakrāj zīmodziņi. Noslēgumā zālē notika kopīgas rotaļas un izsniegti diplomi.
  Atsākoties skolas gaitām, 5.oktobrī devāmies ekskursijā “Mēs - Kursīšu pagasts” uz “Neatkarības birzi”. Bērni uz gaismas galda lika un zīmēja maršrutu, ko mēs savā pagastā varam apskatīt. Pārgājiena laikā bibliotekārs M.Lagzdons pastāstīja kādas ievērojamas vietas ir mūsu pagastā. Tēti kopīgi bija izgatavojuši skaistus putnu būrīšus, kurus pielikām bērnudārza teritorijā un “Neatkarības birzī”. Birzī iestādījām ozoliņu, kuru bērni nosauca par “Piknika ozoliņu”. Pārgājiena laikā iepazinām un pētījām kokus, notika rotaļas un desiņu cepšana. Paldies R.Bicānam par putnu būrīšu pielikšanu un sagatavoto ugunskuru.
  Par godu Latvijas dzimšanas dienai 13.novembrī notika pasākums “Latvisko vērtību krātuve, Latvijai-100”. No bērnu un vecāku sanestajiem senajiem priekšmetiem tika iekārtota izstāde. Pasākuma laikā skatītājiem sanestās senlietas, runājām, kur tās tika izmantotas, tika aplūkoti līdzīgas nozīmes mūsdienu priekšmeti. Bērni sniedza koncertu, dejoja. Pasākuma laikā tika prezentēti projekta laikā iegādātie “Gaismas galdi”, kā ar tiem strādā skolotājas, ko ar tiem var iesākt. Katra grupiņa rādīja iespēju to pielietojumam - vizualizēja pasaku, veidoja zīmējumus, rakstīja burtus un ciparus, spēlējās.
  Šis projekts bija jauna pieredze un uzdrošināšanās, jo līdz šim nekas tāds nebija darīts. Gūtas atziņas, prasmes un iemaņas turpmākiem darbiem!
  FOTOGALERIJA
  Daina Bicāne, projekta vadītāja, Kursīšu pamatskolas PII darbiniece
  Decembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: