Trešdiena,  13. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Mācījāmies Rīgā

  9. janvāris 2019, 18:36 2019 drukāt
  13.decembrī Kursīšu pamatskolas 1.-9.klases skolēni un viņu klašu audzinātāji projekta “Skolas somas” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Melngalvju namu, un kinoteātrī „Citadele” skatījāmies R.Stiebras animācijas filmu “Saule brauca debesīs”, kas ir arī viena no simtgadei veltītām animācijas filmām. Apguvām kultūrvēsturiskās vērtības, veidojām izpratni par mākslas darbiem.
  Melngalvju namā mēs iepazināmies ar nama vēsturi un izstaigājām 14.-21.gadsimta laikus. Pagraba stāvā viduslaiku svinību zālē iepazināmies ar viduslaiku svinību norisi, sēdējām pie lielā galda un vērojām, kā D.Griķi ietērpj bruņu kreklā un bruņu cepurē. Šis bruņojums kopā svēra 24 kg. Noliktavas telpās mēs iepazināmies ar viduslaiku svariem, varējām arī nosvērties, kas vēlējas, kala viduslaiku naudu. Pirmā stāva apartamentos apskatījām Melngalvju sudraba kolekciju un uzzinājām, ka eksprezidente Vaira Vīķe- Freiberga ir šīs kolekcijas patronese. Mums parādīja telpas, kurās strādāja prezidenti A.Bērziņš un R.Vējonis laikā, kamēr atjaunoja Rīgas pils telpas pēc ugunsgrēka. Tad devāmies uz otro stāvu, uz lielo svinību zāli ar lielu plašu galdu centrā un daudziem spoguļiem pie sienas un kristāla lustrām pie griestiem. Līdzās svinību zālei ir balles zāle ar vēsturisku personu gleznām pie sienām. Griestu gleznojumā ir dažādi tēli. L.Kinčai bija iespēja parādīt sevi, spēlējot flīģeli Malngalvju nama balles zālē. Paldies lieliskajiem gidiem, kuri mūs izvadāja pa Melngalvju nama telpām.
  Izjutām Ziemassvētku laiku Vecrīgā, Doma laukumā. Cauri Vecrīgai devāmies uz kino „Citadele.” Skatījāmies filmu “Saule brauca debesīs”, tā apguvām mākslas jēdzienus, simbolus, radoša darba ideju.
  Pēc filmas noskatīšanās devāmies uz atpūtas centru „Lido”, kā katrs vēlējās, tā baudīja ziemas atrakcijas. Paldies skolas bibliotekārei - „Skolas somas” koordinatorei mūsu skolā Sandrai Kilevicai par jauko ekskursiju!
  Skolēnu atsauces
  A.Geistere - biju ļoti ieinteresēta, labi pavadīju laiku, daudz ko jaunu uzzināju, ļoti patīkamas emocijas. Filma bija ļoti jauka.
  T.Madžule – iegūtās zināšanas varēs pielietot literatūrā. Filma laba, uzrunāja animācija, laba mūzika, patika filmas saturs un ideja.
  K.Vaitkus - vislabāk patika “Lido”, ka varēja piedalīties atrakcijās un Melngalvja nama pagrabi, ekskursijā uzzināju par Melngalvju namu, nebiju tajā bijusi.
  A.Slūtiņa - patika Melngalvju nama balles zāle, patika aplūkot gleznas, iepazīstoties ar šo ekspozīciju, var mācīties par vēsturi, uzrunāja griestu gleznojumu formas, patika ceļojums laikā.
   
  Mediju pulciņa reportiere A.Slūtiņa
  < Novembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  15
  16
  17
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: