Ceturtdiena,  21. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Andis, Zeltīte
KURSĪŠU PAGASTS Saldus novads
   

  Kursīšniekiem otrā gardākā zivju zupa

  10. septembris 2019, 17:30 2019 drukāt
  7.septembrī Kursīšu pagasta komanda 8 cilvēku sastāvā devās uz Šiluti Lietuvā, lai piedalītos un pārstāvētu Saldus novadu 11. starptautiskajā zivju zupas vārīšanas čempionātā. Kursīšu komandā bija kursīšnieki Ilzīte Griķe, Daina Bicāne, Viesturs Upenieks, Agnis Griķis, Žanis Bergmanis, Mārtiņš Lagzdons, Zita Voitenko (tulce) un Agnese Lapa (galvenā pavāre).
  Zivju zupas vārīšanas čempionāts Šilutē notika jau 11. reizi un tie ir lieli svētki, jo piedalās komandas no Šilutes, Lietuvas un ārvalstīm. Šajā gadā piedalījās 55 komandas – iestādes un uzņēmumi, biedrības, partiju nodaļas, sadraudzības pilsētu komandas un citi. Čempionātam ir savi noteikumi un nolikums, kurš jāievēro. Zupas tiek vērtētas divās kategorijās – “Tradicionālā zivju zupa” (Tradicinė žuvienė) un  “Zivju zupa” (Žuvies sriuba) un to dara speciāli izveidota žūrijas komisija, kurā darbojas gan iepriekšējo gadu uzvarētājs, gan pavāri, gan citi žūrijas locekļi, vairāk nekā desmit.
  Tiek pasniegtas žūrijas simpātiju balvas, sumināti trīs labākie katrā kategorijā un absolūtajam pavāram uzvarētājam, tiek pasniegts čempiona gredzens.
  Katra no komandām bija skaisti noformējusi savu telti, padomājuši par atbilstošu komandas ietērpu, papildus izklaides iespējām. Kursīšnieku teltī rosījās kaķis un zaķis, kuri piedāvāja makšķerēt zivis, fotografēties. Zivju makšķerēšana bija iecienīta gan starp lielajiem, gan mazajiem čempionāta apmeklētājiem.
  Kursīšu zivju zupai tika izmantota kursīšnieka Ainara Lapas recepte un gatavošanas kārtība, kur virsvadību uzņēmās Agnese Lapa. Visi komandas dalībnieki pielika roku, lai zivju zupa iznāktu garšīga – mizoja dārzeņus, atbrīvoja zivis no asakām, uzturēja uguni, pienes ūdeni, gādāja par jautrību teltī. Pasākuma apmeklētājiem, garšoja mūsu vārītā zupa, jo pēc tam nāca klāt un teica, ka ļoti garšīga. 55 komandu konkurencē kategorijā “Zivju zupa” (Žuvies sriuba) kursīšnieku vārītā zupa izcīnīja otro vietu. Pēdējo trīs gadu laikā tas ir Saldus novada augstākais sasniegums šajā čempionāta. 2018.gadā piedalījās Vadakstes pagasta pārvaldes komanda, 2017.gadā “Saldus TIKSC” komanda.
  Diena, lai gan gara, tomēr pagāja uz pozitīvas nots un tikām uzņemti ar vislielāko lietuviešu viesmīlību, pusdienojām kopā ar mēru, pašvaldības darbiniekiem, citu sadraudzības pilsētu komandām, apmainījāmies ar dāvanām. Visas dienas garumā par mums rūpējās un klāt bija Šilutes Tūrisma informācijas centra vadītāja Rasa Grigeliene.
  Paldies Kursīšu pagasta pārvaldei, Saldus novada pašvaldībai par doto iespēju piedalīties, Normundam Ozoliņam par zivīm zupai, kursīšniekiem komandas dalībniekiem par labi kopā pavadītu laiku un sasniegto.
  Foto – Ilzīte Griķe, Mārtiņš Lagzdons, Rasa Grigeliene
  FOTOGALERIJA
   
  Mārtiņš Lagzdons, Kursīšu bibliotēkas vadītājs, komandas dalībnieks
  < Novembris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  04
  05
  06
  07
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDES
  INFORMATĪVAIS IZDEVUMS  KURSĪŠU PAGASTA PĀRVALDE

  Kalna iela 2, Kursīšu pagasts
  Saldus novads
  LV-3890
  tālr./fakss 63846745
  e-pasts: